Milí návštěvníci SLAVONICE FESTu, na této stránce najdete mix informací, které by se vám mohly před příjezdem na festival hodit, Aby na místě nedocházelo  k nedorozuměním a celých 5 dní byla ve Slavonicích jen letní pohoda. Těšíme se na vás! UŽ POpáté

 

POČASÍ

SLAVONICE FEST se koná za každého počasí. Za eventuální nepřízeň počasí nenese pořadatel odpovědnost. Ale bude krásně!

Festivalové centrum - Institut Slavonice

Otevřeno denně od středy 1. do neděle 5. srpna, 9:00 - 21:00
Kromě dvou klimatizovaných projekčních sálů je v Institutu umístěn prodej všech typů akreditací, hudebních vstupenek a vstupenek na místní projekce i akreditační centrum, kde si návštěvníci vymění předem zakoupené vstupenky, akreditace a vouchery za  vstupové náramky. V budově je během festivalu i hlavní organizační štáb, koordinace ubytování a sídlo festivalové produkce. Více ZDE.  Ve Festivalovém centru proběhne letos výstava České ceny za architekturu. Mezi projekcemi si můžete dát na zahrádce Institutu v CAFÉ FESTIVAL cukr, kávu, limonádu, sklenku Prosecca nebo něco malého k zakousnutí.

Spolkový dům Slavonice

Spolkový dům je bezbariérový. Návštěvníci si mohou posedět v příjemné kavárně, nakoupit bio sortiment a obdivovat unikátní rekonstrukci objektu. Výsledkem je čistý, moderní a útulný objekt, který je denně otevřen široké veřejnosti.  Podávají se tady zdravé snídaně, lehké obědy, přichystaný je čajový bar i dětská herna - děti zde ale  nehlídáme. Půjčovna elektrokol, elektroskůtrů a veřejná sprcha. Prodej vstupenek na místní projekce. Ve Spolkovém domě můžete v době festivalu navštívit výstavu k  architektonické kanceláře O-VA, která stojí za rekonstrukcí tohoto objektu.

ŠKOLA na náměstí

V přízemí Speciální školy na náměstí přímo pod pod slavonickou věží je klimatizovaný  kinosál. V prvním patře školy bude od 15 do 17 hodin otevřena  Festivalová tvůrčí dílna pro děti (do 6 let v doprovodu rodičů).
V podloubí najdete festivalové RELAX CAFÉ PODLOUBÍ, kde si můžete dát snídani nebo rychlý snack během dne, výbornou kávu Julius Meinl, českou limonádu ZONku, pivo Žatec, sklenku vína, Prosecca nebo oblíbený Aperol, připojit se na wifi a relaxovat.

Kulturák

V prostorách obrovského kulturního domu, který pochází z dob megalomanské komunistické výstavby na konci 70. let, bude přes den  kinosál. Večer se pak v Kulturáku rozjedou koncerty a taneční party. V době koncertů občerstvení venku i uvnitř.  Prodej vstupenek na místní projekce a party.

Kino Stodola (Slavonice)

Netradiční a  velmi oblíbený klimatizovaný kinosál v městské stodole pro 160 diváků.

Letní kino Cinestar

Oblíbené kino pod širým nebem na malebném slavonickém náměstí promítá od středy do neděle filmy pro nejširší publikum. Občerstvení během promítání v Relax Cafe Podloubí.

Kino Základka

Pro velký zájem  o festivalové projekce jsme loni zřídili v tělocvičně slavonické Základní školy další, v pořadí již sedmý, klimatizovaný kinosál až pro 200 diváků.

Hudba

NA KULTURÁK STAGE VE SLAVONICÍCH se odehraje od středy do soboty denně 1 velký koncert a následná afterparty s DJ.
STODOLA MAŘÍŽ  nabídne od čtvrtka do neděle od 15 hodin dvě subtilnější vystoupení pro hudební fajnšmekry.  Letošní koncerty v Maříži se uskuteční díky finanční podpoře Evropského fondu pro regionální rozvoj INTERREG Rakousko - Česká republika v rámci projektu Slavonice Fest bez hranic.. Dopravu na trase Slavonice - Fratres - Maříž a zpět zajišťuje festivalový autobus. Jízdní řád níže. Prodej vstupenek na koncerty ve Slavonicích i v Maříži.

V Maříži se každý den otevře ve 13 hodin v místním kostelíku výstava českého výtvarníka Stefana Milkova. V přilehlé zahradě bude opět instalace soch a dalších realizicí akad. sochaře Martina Ceplechy. Výstava Mezi - obrazy v rakoukém Fratres otevřena denně od 11 hodin.

 Otvírací časy pokladen

STŘEDA 1.8.

ČTVRTEK - NEDĚLE

STODOLA MAŘÍŽ   koncerty                                         

X

14:00 - 19:00

KULTURÁK STAGE koncerty                              

22:00 - …

20:00 - …

Kulturák - kino                                       

X

9:00 - 17:30

Kulturák - after party        

po koncertě

po koncertě

Festivalové centrum - Institut, Sál 1, 2       

9:00 - 20:00

9:00 - 21:15

Kino Škola náměstí                               

X

9:00 - 19:30

Kino Stodola (Slavonice)                                         

X

9:00 - 21:15

Kino Základka                                       

X

9:00 - 19:30

KinoSpolkový dům                                       

X

9:00 - 21:15

Letní kino Cinestar                               

19:30 - 21:00

19:30 - 21:00


OBčerstvení

Hladem ani žízní během festivalu nikdo trpět nebude. Slavonice nabízejí dostatek restaurací, obchodů a SLAVONICE FEST připravuje  zóny s občerstvením na všech  festivalových místech:

Vi Gril ve dvoře 

VIP Gril neznamená nic jiného, než Víno I Pivo Gril! Novinka letošního festivalu. Gril na dvoře Besídky se otevře všem akreditovaným návštěvníkům. Nejen VIPkám. Nabídne vynikající Víno I Pivo -  vína Sonberk (bílé) a Hort (růžové a červené), pivo Žatec, nealko, prosecco, občerstvení z grilu i příjemné klidné posezení ve stínu. Denně od 14 hodin. VIP Gril má jediné omezení: Zákaz focení hostů festivalu.

CAFÉ FESTIVAL

nabídne posezení přímo na zahrádce Festivalového centra v Institutu Slavonice. Bagety, nealko, víno, prosecco, stín a milá obsluha... Občerstvení mezi filmovými projekcemi nebo chvilka soustředění při výběru z nabitého festivalového programu - přesně  proto jsme CAFE FESTIVAL  otevřeli a diváci si ho okamžitě oblíbili.

RELAX CAFÉ PODLOUBÍ

najdete na náměstí v podloubí pod slavonickou věží u Letního kina Cinestar. Tady si můžete dát snídani i rychlý snack během dne, výbornou kávu Julius Meinl, českou limonádu ZONku, Cider ze cidrerie Všenory, pivo Žatec, vynikající sklenku bílého vína z moravského vinařství Sonberk nebo vyhlášené růžové i červené z vinařství Hort, Prosecco, oblíbený Aperol nebo pravou irskou whisky Jameson, připojit se na wifi a relaxovat. Je tu taková pohoda, že zvednout se a odejít do kina je někdy dost těžké:)

Občerstvení na koncertech

V době večerních koncertů bude občerstvení v chill out zóně před  KULTURÁKEM.  Maso nebo klobásy  z grilu ke koncertům prostě patří.  V hudební STODOLE MAŘÍŽ se můžete těšit  na tradiční domácí dobroty i na větší počet stánků s občerstvením a velký čtvercový BAR v KULTURÁKU se už tradičně postará  o všechny žíznivé tanečníky.

charita na slavonice festu - POmáháme společně!

Letos společně pomůžeme dvěma charitativním organizacím.

PINK BUBBLE - organizace, která podporuje onkologické pacienty na prahu dospělosti, přiveze na Slavonice Fest úžasné RŮŽOVÉ PROSECCO z pražské Prosekárny. A každá sklenička, kterou si dáte, bude opravdu na zdraví.  Přispějete jejím prostřednictvím mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Více na www.pinkbubble.cz

KAPIČKAcharitativní bazárek v Kulturáku podporuje malé děti s akutní leukemií  a jejich rodiny. Založila ho slavonická maminka Naďa Cigaleová, když život jejího syna zachránila transplantace kostní dřeně. Denně od 10 do 19 hodin můžete v Kapičce přispět nákupem vymazleného festivalového modýlku malým pacientům i vy. V Kapičce bude také probíhat kasičková sbírka pro Oddělení dětské hematoonkologie Nemocnice České Budějovice.

na vozíčku a s průkazem ZTP/P

Naši festivaloví hosté  na vozíčku s průkazem  ZTP a ZTP/Phosté s průkazem ZTP/P mají  vstup zdarma. Jejich doprovod platí plnou cenu. Plně bezbariérový je celý Spolkový dům a jeho kinosál. Kino Stodola  má bezbariérový přístup (nemá bezbariérové soc. zařízení).  V osatních prostorách festivalu  vám s vozíčkem po domluvě rádi pomůžeme. V průchodu mezi Obecním úřadem a Infocentrem Slavonice jsou veřejné bezbariérové toalety.

DĚTi

!! ZA NEZLETILÉ NÁVŠTĚVNÍKY SLAVONICE FESTU NESOU  PLNOU ODPOVĚDNOST RODIČE NEBO ZÁKONNÝ ZÁSTUPCE !!

Děti nehlídáme. Program pro děti najdete v sekci Program - Doprovodný program.

Festivalové filmové projekce - kromě dětských sekcí - jsou přístupné až od 15 let.

Dětská sekce  ČT pro nejmenší (ČTN) – vstup zdarma, sekce S dětmi do kina (DK)Letní kino Cinestar – děti DO 12 let platí 50% ceny vstupenky, OD 12 let plnou cenu. 

Na koncerty mají děti do 12 let mají   vstup zdarma a to pouze v doprovodu zákonného zástupce, který v případě potřeby doloží věk dítěte (ideální je kartička zdravotní pojišťovny, kterou by měl mít každý u sebe). 

Od čtvrtka do neděle od 15 hodin ve škole na náměstí dvouhodinová výtvarná dílna pro děti. Vstup zdarma. Do 6 let z bezpečnostních důvodů pouze v doprovodu rodičů.

DOprava a PARKOvání

Festivalový bus Slavonice - Fratres - Maříž jezdí 2. - 5. 8. Cena jízdenky je 10 Kč/ jízda

SLAVONICE U PEKÁRNY 13:30, 14:15
Jede přes: Slavonice křižovatka u nádraží - FRATRES  - Slavonice křižovatka u nádraží - MAŘÍŽ

SLAVONICE U PEKÁRNY 15:00
Jede přes: Slavonice křižovatka u nádraží - MAŘÍŽ
(tento bus už nezajíždí do Fratres!)

MAŘÍŽ - SLAVONICE PO KONCERTECH  18:00, 18:30,19:00

Pokud jste ubytovaní mimo Slavonice, můžete využít festivalovou  dopravu během dne i noci:) Ceny a veškeré informace k dopravě se dozvíte na recepci Festivalového centra v Institutu Slavonice. Koordinace dopravy, denně od 9:00  David Brabec, Tel.: +420 721 956 102   

!Parkování na náměstí v době festivalu velmi omezené!
Parkoviště u Autobusového nádraží a Vlakového nádraží.

Co si Vzít s sebou

Nezapomeňte na občanku a kartičku zdravotní pojišťovny.  Ve Slavonicích je jeden bankonmat, na některých místech je možné platit kartou. V samoobsluze FLOP na náměstí možnost výběru  hotovost (cashback). Mohly by se hodit holinky a pláštěnky, ale určitě si sbalte klobouk, krém s vysokým opalovacím faktorem, plavky a plážovou osušku. Koupání v nedalekých rybnících. Cyklisti se mohou na festivalu pohybovat i na kole - vlastním, nebo využít půjčovnu kol U Čápů.

Zdraví

AMBULANCE: Tel.: 155

Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s., Tel.: +420 384 376 111, Tel.: +420 384 322 070
U Nemocnice 380/III, 377 38 Jindřichův Hradec. Pohotovost, urgentní non-stop příjem!

Nemocnice Dačice, a.s., Tel.:+420 384 358 211, Antonínská 85/II, 380 16 Dačice. Pohotovost jen víkendy a svátky

ZVÍŘATA

V prostorách SLAVONICE FESTu musí být na vodítku a nesmí ohrožovat nebo obtěžovat ostatní návštěvníky festivalu. Ubytování zvířat je možné jen se souhlasem majitele ubytovací kapacity.

ZÁKAZY

Je přísně zakázáno vnášet do prostor konání festivalu skleněné nádoby a lahve, pyrotechnické předměty, otevřený oheň, předměty ohrožující bezpečnost, drogy, psychotropní látky, hořlaviny a zbraně jakéhokoli druhu.

Zákaz kouření v souladu se zákonem.

PŘÍSNÝ ZÁKAZ vnášení jakýchkoli vlastních alkoholických nápojů do prostor festivalu.

Během koncertů je zakázaný crowdsurfing – plavání na rukách, a stagediving – skákání z pódia.

PRAVIDLA A PODMÍNKY

Změna programu vyhrazena.

Zakoupené akreditace a vstupenky budou ve Festivalovém centru v Institutu Slavonice vyměněny za vstupové náramky. Při ztrátě vstupového náramku nevzniká nárok na jeho náhradu.

Organizátor nenese odpovědnost za ztráty a škody vzniklé na majetku či zdraví návštěvníka, pokud vznikly nedbalostí návštěvníka či z viny jiných návštěvníků či třetích osob.

Konfliktní a agresivní chování stejně jako porušení zákazů či pravidel festivalu může být důvodem k vykázání z prostor festivalu, případně k odebrání vstupového náramku bez náhrady.

Z důvodu vlastní bezpečnosti a bezpečnosti ostatních návštěvníků prosíme o zodpovědné chování během festivalu.